Історія школи

/Files/images/x_01acdaa7.jpg

Козелецька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 розташована в смт. Козелець Чернігівської області, вул. Комсомольська, 70.

Відкрито її було у пристосованому приміщенні у 1920 році (сама будівля зведена у 1896р). 60 учнів тоді сіли вперше за парти, навчали їх 5 учителів. Це була початкова школа. Поступово учнівський та учительський колектив кількісно зростав. І з 1932 року школа функціонує як 7-рІчка, а з 1951 року середня, з 1985 по 1990 роки - неповна середня,з 1990 року по даний час загальноосвітня І - ІІІ ступенів.

Справжні ентузіасти своєї справи, вчителі, давали школярам глибокі знання, виховували учнів у дусі людяності і патріотизму, загартовували морально. Саме ці риси допомогли вистояти і перемогти у страшні роки голодомору, воєнного лихоліття, наснажували у мирні дні, завдяки взаємопідтримці і виручці, навчальний заклад зміг постійно працювати у 1932-1933 роках і ніхто з колективу не помер голодною смертю.

У роки Великої Вітчизняної війни всі, хто міг, піднялися на захист країни. На фронтах і в тилу з ворогом боролись понад 60 вчителів, учнів та випускників школи, багато з них загинуло смертю хоробрих. За виявлену мужність і героїзм усіх учасників війни нагороджено орденами і медалями. Пам'ять про їх подвиг і події тих далеких буремних років свято бережуть у серцях учні школи.

Після визволення у вересні 1943 року від німецько - фашистських загарбників Козельця, школа відразу поновила свою роботу, незважаючи на труднощі, продовжувала навчати і заховувати.

Її нові випускники вливались практично в усі сфери життя, брали участь у відбудові народного господарства та досягали значних успіхів у подальшому його розвитку.

У 1985 році у зв'язку із введенням новобудови в селищі школу було реорганізовано в неповну середню, але через 6 років (з вересня 1990 року) вона знову стає середньою.

За роки існування Козелецька ЗОШ І - ІІІ ступенів № 2 із своїх стін випустила у життя понад 5 тисяч юнаків і дівчат, понад 100 з них нагороджено золотими і срібними медалями.
Випускники навчального закладу щорічно підтверджують свої здобуті в школі знання вступом до вузів, а також працюють в усіх сферах суспільного життя. Серед них представники 150 професій : лікарі та інженери, вчені і письменники, пілоти і будівельники, військові і митці, вчителі і юристи, хлібороби та економісти та багато-багато інших.

Школа гордиться своїми колишніми вихованцями, серед яких
завідуюча кабінетом хімії кандидат педагогічних наук О. С. Волосок;
журналіст В. І. Костенко ;
полковник П.І. Жереб ;
військовий лікар М.І. Омеляшко ;
письменник, заслужений журналіст України О. М. Глущенко ;
доктор медичних наук, завідувач кафедри Київської медичної Академії Бригінець Д.Д.;
доцент Київського медуніверситету А.І, Прима та багато інших.
Приємно , що більше 100 випускників обрали собі професію вчителя. Школа гордиться ще тим, що сім"ю педагогів постйно поповнюють її вихованці. Серед них : Литовченко І.М., Самко О.В., Бондаренко М. П., Ооразцова І. О., Макаренко 0. Д., Кобець С .Є., Падіи Л. М., які після закінчення різних . педагогічних закладів працюють у стінах рідної школи.

Школа має денну і заочну форми навчання. Усього навчається 204 учні: 152 на денній формі, 52 – на заочній.
Навчальний заклад працює за напрямком «Школа – родина» під девізом «До школи – з радістю».
Дітей навчають 19 учителів, 2 з них мають звання «Відмінник освіти України», 4 – «Старший учитель», 7 спеціалістів Вищої категорії, 12 спеціалістів І категорії.

Кiлькiсть переглядiв: 192

Коментарi

  • Mustafa

    2013-07-01 04:28:33

    That's a smart answer to a tricky qustoien...